Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi
Kopie -2009.jpg

Domovská stránka

     V naší vlasti je spousta nádherných míst. Jedním z nich je Český ráj.

     Moje přání, dostat se do velkého města, se splnilo. Dlouho žiji v Pardubicích, je to můj domov, mam tu přátelé i rodinu, ale srdce zůstalo v malé vesničce, skryté v záplavě zeleně, uprostřed Českého ráje, v Mladostově.

     Už jsem zapomněla na jarní a podzimní plískanice. Na zaváté silnice sněhem, po kterých se nedalo přejít a ledový vítr, který ostře štípal do očí.

     Vidím jen uzdravující silný vzduch, ticho a hvězdy, na které si můžete takřka sáhnout, jak jsou blízko země. Skály, hluboké lesy a pohádkové rybníky mezi kopci. A také lidé, a jejich zářící oči. Jsou jiné než oči obyvatelů velkého města.

    Po letech stále víc vidím, jak rozdílné jsou obě místa. Pardubice, krásné čisté město, nabízející spoustu možností pro pohodlný život, ale obyvatelé jako by tu měli „mrtvé" oči. Jako by byli „ zabité" nevšímavostí a honbou za penězi.

    Jako malá jsem prožila obyčejný, ale krásný život na vesnici. Snad proto moje rozhodnutí, napsat pár povídek, aby nebyly zapomenuty časy, kdy lidé žili spjati s přírodou, kterou si považovali, jako by to byla jejich matka.

     Dnešní doba přírodu spíše drancuje, ale není možné žít bez ní….

Zastavte se na pár chvil v uspěchané době a čtěte, jak žili naši otcové a dědové.

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one